Tarım Okulu

Tarım Okulu

Tarım Nedir?

Tarım Okulu

Tarım Okulu

Tarım Nedir? Pek çok insan Tarımı sadece çiftçilikle (mahsul yetiştirmek) sınırlıyor. Bu, Tarım mesleğinin küçük bir bölümüdür. Tarım, tanımı gereği, besin sağlamak amacıyla mahsul üretimi ve hayvan yetiştiriciliği ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Tarım, aşağıdakileri içeren birçok şubeye sahiptir: Tarla Bitkileri. Toprak Bilimi ve Tarım Kimyası. Bahçıvanlık. Bitki Islahı ve Genetiği. Bitki patolojisi. Entomoloji. Ziraat Ekonomisi. Yaygın Eğitim. Neden Tarım Bilimleri? Dünya Tarım ve Ormancılık sektörü. Bununla birlikte, günümüz teknolojisi ile, tarım biliminin dikkate alınması gereken birinci sınıf bir kariyer olduğu ve aynı zamanda dahil edilmesi ilginç olduğu kanıtlanmıştır.

 

Veteriner hekimliği, gıda üretimi, bitki bilimi, mülk yönetimi, çevre koruma, bahçecilik ve zooloji kursları, tarımda keşfedebileceğiniz alanlardır. Yani, tarımda bir derece almayı düşünüyorsanız, doğru kararı veriyorsunuz. Görünüşe göre Amerika Birleşik Devletleri gibi bir yerde tarım okumak, hem hızlı hareket eden hem de yüksek teknoloji olarak kabul edilen önemli bir sektörde çalışacağınız anlamına geliyor. Tarım mezunu olarak, geleneksel bir çiftlikte yönetici olabilirsiniz. Bu işler çok kazançlı ve oldukça faydalı olabilir. Sizin rolünüz genellikle toplumdaki gıda üretimini denetlemeyi ve sektörler arasında uygulanabilecek öğrenme becerilerini içerir.

 

Benzer şekilde, biyoteknoloji sektörü, büyük bir firmada danışmanlık rolü de dahil olmak üzere tarım mezunları için çeşitli kariyer yolları sunmaktadır. Bununla birlikte, biyoteknolojik bir alanda denetçi veya düzenleyici olarak bir pozisyon, başka bir pozisyon için potansiyel bir aday olarak sizi sağlar. Ek olarak, tarım kariyeri, işletme yönetimi, tarım gazeteciliği, veri analizi, kamusal rekreasyon, sosyal araştırma ve diğer pek çok rotada ilerleme için alan yaratır. Tarım Biliminde Başarılı Olmak İçin Hangi Becerilere İhtiyacım Var? Tarım kariyerinizden gerçekten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, iyi iletişim becerileri gibi olağanüstü becerilere ihtiyacınız var. Derecenize ek olarak, tarıma ve çevreye karşı güçlü bir ilgi geliştirmeniz gerekir. Başarılı bir Tarımcı olmak için gereken diğer beceriler şunlardır: Başarılı bir Tarımcı olmak için gereken diğer beceriler şunlardır: Doğru gözlemler yapabilme, problemleri tespit edebilme ve çözebilme Takım çalışmasını etkileme, liderlik ve koordine etme yeteneği İş prensiplerini derinlemesine anlama Araştırma planlama ve yürütme becerisi